Aplikacje mobilne

 

Aplikacje mobilne są jedną z naszych głównych dziedzin w których się specjalizujemy i rozwijamy. Zajmujemy się dostarczaniem oprogramowania na takie platformy jak: Android i iOS. Tworzone aplikacje są wieloplatformowe jednak możemy zająć się także implementacją w natywnej technologii. Do uzyskania rezultatów wykorzystujemy następujące technologie: Ionic, NativeScript, Flutter.  W trakcie oraz po ukończeniu prac aplikacje są dokładnie testowane. Poza testami ręcznymi przeprowadzamy także testy automatyczne w takich technologiach jak Appium.

Android

Jst to jeden z najbardziej popularnych systemów mobilnych. Jest oparty o system operacyjny Linux. Platforma jest rozwijana przez firmę Google. Dzięki jego otwartości liczba rozwiązań tworzenia aplikacji mobilnych jest bardzo duża.

iOS

Jest to mobilny system operacyjny rozwijany przez firmę Apple. Funkcjonuje on na takich urządzeniach jak: iPhone czy iPad. Sam system oparty jest o oprogramowanie Mac OS.

Ionic

Jest to jedna z bibliotek pozwalająca na rozwój aplikacji mobilnych na wielu platformach. Jest o oprogramowanie wolne. Tworzone w nim aplikacje mobilne są implementowane hybrydowo.  Wykorzystuje się w nim takie technologie jak CSS, HTML, Angular

NativeScript

Nativescript to kolejne wolne oprogramowanie pozwalające na rozwój natywnych aplikacji mobilnych działających wieloplatformowo. Wykorzystuje się w nim takie technologie jak JavaScript, Angular czy Vue.

Flutter

Flutter również jest otwartą biblioteką pozwalającą na tworzenie wieloplatformowych aplikacji mobilnych. Platforma rozwijana jest przez firmę Google. Pozwala na szybką i sprawną implementacje tworzonej aplikacji mobilnej.

Appium

 

Appium jest wolnym oprogramowaniem pozwalającym na automatyzacje testowania aplikacji mobilnych. Pozwala na testowanie aplikacji hybrydowych oraz natywnych. Platforma jest rozwijana w oparciu o bibliotekę Selenium. Sama konfiguracja i tworzenie testu jest także bardzo proste dlatego daje to przewagę i łatwość w wykorzystaniu go przy tworzeniu testów a także pewność, że tworzona aplikacja będzie dobrze działała oraz, że będzie pozbawiona błędów.